The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm a címe annak a kiadványnak, amelyet november 16-án jelentet meg az Amon Amarth. A csomagban egy alapos dokumentumfilm mellett koncertfelvételek kapnak helyet.

Get It Out lesz a címe az Altitudes & Attitude projekt első teljes albumának, amelyről az első dal is meghallgatható. Az elnevezés két Big Four-basszert takar Frank Bello és David Ellefson személyében.

Egy Daniel Dekay művésznevű zenész lett az Exciter új gitárosa. A csapat klasszikus felállása nemrég robbant szét.

The Great Adventure címmel jelenik meg január 25-én a The Neal Morse Band új albuma. A csapatban természetesen most is ott találjuk Mike Portnoyt is.

Tizenegyedik stúdióalbumát jelenteti meg november 16-án a japán Sigh. A Heir To Despairről máris meghallgatható az első dal, amelyben Phil Anselmo vendégszerepel.

2019 nagy év lesz a Slipknot számára: egy Corey Taylor-interjú alapján a zenekar jövőre tervezi megjelentetni hatodik nagylemezét, és az album kiadását természetesen nagyszabású turné is követi majd.

Instrumentális DVD-vel jelentkezik Mike Orlando, a balszerencsés csillagzat alatt született Adrenaline Mob gitárosa. A többek között Aquiles Priesterrel készített anyagról már meg is tekinthető egy felvétel.

November 2-án jelenik meg az Audiotopsy új albuma. Az egykori Mudvayne két tagját is soraiban tudó bandától már két friss szerzeményt is meg lehet hallgatni.

Aethra címmel jön ki október 19-én a Gorod új nagylemeze. A címadó szám máris meghallgatható.

Tearing Up The World címmel, október 19-én jelenik meg a norvég Guardians Of Time ötödik albuma. A lemezen Tim „Ripper" Owens és Abbath Doom Occulta is vendégszerepel.

Október 19-én új koncertlemezzel jelentkezik Marty Friedman. A One Bad M.F. Live!!-ról most a negyedik előzetes számot is bemutatták.

Everything's Wrong, illetve Wasteland címmel még két dalt mutatott be az All That Remains a közelgő új lemezről. A Victim Of The New Disease november 9-én jelenik meg a Fearless kiadónál.

Az SPV-nél jelenik meg október 26-án a King Diamond-tribute-ként startolt Them új lemeze. A csapat most a második szerzeményt is bemutatta a Manor Of The Se7en Gablesről.

Két dal is meghallgatható a Chrome Division új lemezéről. A One Last Ride november 30-án jelenik meg, és az utolsó lesz a sorban Shagrath rock'n'roll-csapatától.

Hangover In Hannover címmel meghallgatható az Electric Boys új albumának első dala. A The Ghost Ward Diaries november 23-án lát napvilágot a Mighty Musicnál.

Október 19-én új albummal jelentkezik a Disturbed. Az Evolutionről máris meghallgatható a Best Ones Lie című szerzemény.

Moonglow címmel, februárban jelenik meg az Avantasia új nagylemeze, amelynek most közzétették a vendég- és dallistáját. Jó hír, hogy a grandiózus projekt májusban ismét Magyarországon koncertezik.

The Hunt For White Christ címmel, október 26-án jelenik meg a Napalm kiadónál a svéd Unleashed új nagylemeze. Az album már a tizenharmadik lesz a sorban Johnny Hedlundéktól, és most megérkezett róla a második dal.

Október 19-én jelenik meg a Spinefarmnál a svéd Amaranthe új nagylemeze. A Helix címet kapott album Inferno című dala máris meghallgatható, és novemberben a csapat ismét Magyarországon koncertezik.

Damned If You Do címmel, december 7-én új albummal jelentkezik a Metal Church. A lemez már a második a sorban Mike Howe visszatérése óta, és most meghallgatható róla a címadó szám.

Január 11-én jelenik eg a Soilwork új albuma. A Verkligheten lemezről máris meghallgatható az első szám, az Arrival, és a kiadás után nem sokkal ismét Magyarországon koncerteznek.

Meglepő kijelentést tett a Facebookon Tim „Ripper” Owens: az énekes újravenné mindkét Judas Priesttel készített stúdióalbumát, ezeket ugyanis meglátása szerint a zenekar gyakorlatilag törölte a múltjából.

Október 12-én kerül a boltokba az izlandi Skálmöld új albuma. A Sorgir most teljes egészében meghallgatható.

Október 12-én, azaz a mai napon új lemezzel jelentkezik az ír Gama Bomb. A lemez címe a beszédes Speed Between The Lies lesz, és most teljes egészében végighallgatható.

Devil's Hand néven fut az a projekt, amelyben Mike Slamer és Andrew Freeman egyesítette erőit. Az első lemez decemberben érkezik, és most meghallgatható róla a második dal.

Algorythm címmel jelenik meg október 12-én, azaz ma a kanadai Beyond Creation új albuma. A lemez most elejétől végéig meghallgatható.

Kim Thayil óvatosan már a múltkor is megpendítette, hogy a Soundgarden három tagja gondolkodik a közös lehetőségeken, most pedig Matt Cameron dobos is megerősítette: szeretnének még együtt zenélni.