Egyre határozottabban táncol vissza Ozzy Osbourne attól a változattól, hogy jelenlegi turnéja az utolsó lenne a sorban. Eddig is szó volt persze későbbi koncertekről, de most már további turnék sem kizártak…

0824metallica10Augusztusban harminc éve jelent meg a Metallica negyedik nagylemeze, az …And Justice For All. Az album remaszterizált, extrákkal telepakolt újrakiadása november 2-án jelenik meg, és most két archív koncertvideóval lehet ismerkedni a bónuszok közül.

November 9-én jelenik meg az Architects nyolcadik nagylemeze. A Holy Hell az első album a brit metalcore-osoktól Tom Searle gitáros 2016-os halála óta.

Devil's Hand néven fut az a projekt, amelyben Mike Slamer és Andrew Freeman egyesítette erőit. Az első lemez decemberben érkezik, és egy dal máris meghallgatható róla.

Tiara címmel jelenik meg október 12-én a Seventh Wonder új albuma. Tommy Kareviktől és zenekarától máris meghallgatható a harmadik előzetes szerzemény.

First Class Violence címmel, október 12-én jelenik meg a Darkness új albuma, amelyről most meghallgatható az első dal. A német thrasherek friss lemezén a germán színtér két legendája is vendégeskedik.

Nem tudna elképzelni egy szimfonikus Iron Maiden-turnét Bruce Dickinson. Az énekes azonban komolyan tervezgetett egy efféle körutat a néhai Jon Lorddal, a műsorban a Deep Purple örökzöldjeivel...

Hamarosan megjelenik az Audionerve második nagylemeze. Az album első dala Obey! címmel máris meghallgatható.

garymoore_cOktóber 26-án nagyszabású Gary Moore tribute-ot jelentet meg az earMUSIC. Az első ízelítő dal máris meghallgatható, benne John Sykesszal, Danny Bowesszal, Don Airey-vel és a kezdeményezés ötletadójával, Bob Daisley-vel.

The Book Of Suffering – Tome II címmel jelenik meg október 26-án a kanadai Cryptopsy új minialbuma. A zenekar most bemutatott egy szerzeményt a kiadványról.

Ősszel új albummal jelentkezik a Riverside, amelyről most a második számot is közzétették. A Waste7and a lengyel progrockerek első lemeze lesz, amelyet már a 2016 elején elhunyt gitáros, Piotr Grudziński nélkül raktak össze.

Cleave címmel, szeptemberben jelenik meg az ír Therapy? új nagylemeze. A csapat most a második előzetes szerzeményt is közzétette az albumról.

Disease címmel jelenik meg szeptember 28-án a Beartooth harmadik albuma. A lemezről most a negyedik előzetes szám is meghallgatható.

2019-ben búcsúturnéra indul minden idők legsikeresebb svájci rockzenekara. A Krokus esküszik rá, hogy később sem lesz feltámadás és újabb búcsúkör.

Csaknem másfél évtizednyi lemezínség után tavaly év végén új stúdióalbummal jelentkezett a kaliforniai Pretty Boy Floyd. A kultikus glamsterek eredetileg ősszel játszottak volna Tatabányán, de a koncertet végül márciusra halasztották.

Hamarosan nálunk is ismét fellép az Amaranthe. Az utóbbi idők egyik legdinamikusabban fejlődő európai metalzenekarának főnöke szerint sikerükben nagy szerepe van zenéjük sokszínűségének – pedig a mai metalszíntér kevésbé nyitott, mint azelőtt.

Circles címmel jelenik meg november 16-án a P.O.D. új albuma. A zenekartól már két friss dal is meghallgatható.

Tizenegy év óta először új lemezzel jelentkezett a floridai Monstrosity. A The Passage Of Existence most elejétől végéig meghallgathaó.

Szeptember 7-én jelent meg a Metal Blade-nél a Satan új lemeze. A Cruel Magic album most elejétől végéig meghallgatható.

Pénteken jelent meg a Siege Of Power első albuma, a Warning Blast, amely most elejétől végéig meghallgatható. A zenekarban többek között Asphyx- és Autopsy-tagokat találunk.

Meghallgatható az első dal a Hatesphere új albumáról. A dán neothrasherek ősszel kétszer is fellépnek Magyarországon.

0802emperorTavasszal jelent meg Ihsahn Àmr nagylemeze, amelyet a zenész végre élőben is bemutat Magyarországon. Friss Emperor-albumra azonban senki se számítson tőle…

November 2-án, Visitant címmel jelenik meg az Arsis új albuma. Az első klipszám Tricking The Gods címmel máris megtekinthető.

0411ddverniOktóberben pályafutása első szólóalbumával jelentkezik D.D. Verni, rajta természetesen vendégek egész hadseregével. Az Overkill basszusgitáros/főnökétől máris meghallgatható egy dal, amelyben Mike Orlando gitározik az Adrenaline Mobból.

Október 12-én új lemezzel jelentkezik az ír Gama Bomb. A lemez címe a beszédes Speed Between The Lies lesz, és Bring Out The Monster címmel máris megtekinthető a második szám klipje.

A Prelude To Sorrow címmel jelenik meg november 2-án a Witherfall második albuma. A zenekar most már a Century Media istállójában dolgozva készítette el új konceptlemezét, amelyről Ode To Despair címmel bemutatták az első számot is.

Szeptember 28-án jelenik meg a finn Wolfheart új albuma, a Constellation Of The Black Light, amelyről már két szám is meghallgatható. A zenekar ősszel Budapesten is fellép.